Święto św. Huberta

W sobotni poranek 10 listopada spotkaliśmy się przed kościołem w Kornatce, by wspólne uczestniczyć w mszy św. rozpoczynającej obchody dnia św. Huberta. Mszę odprawił proboszcz parafii, ks. Wiesław Smaza. Obecność sztandaru Koła oraz sygnały myśliwskie zagrane przez jednego ze stażystów dodały mszy niepowtarzalnego charakteru. Pod koniec mszy odśpiewaliśmy również Mazurka Dąbrowskiego z okazji obchodów 100-lecia Niepodległości Polski.

Po mszy i zbiórce myśliwych rozpoczęło się polowanie. 21 myśliwych wyruszyło w kornackie lasy. W pięknej oprawie jesiennego, ciepłego dnia odbyły się cztery mioty. Jednemu z myśliwych św. Hubert podarzył lisem i dzięki celnemu strzałowi został Królem Polowania. Po zakończeniu polowania przenieśliśmy się do centrum Kornatki, gdzie obok strażnicy OSP odbyła się część oficjalna imprezy. Prezes Koła, kol. Karol Krop, przywitał zgromadzonych gości, myśliwych i ich rodziny. Prowadzący polowanie kol. Stanisław Piwowarski przeprowadził oficjalne oddanie honoru pozyskanej zwierzynie oraz odznaczył Króla Polowania. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie tych, którzy w tym sezonie zostali myśliwymi i wstąpili w szeregi PZŁ. Wręczono im dyplomy pamiątkowe z podpisami Zarządu Koła.

Ostatnią częścią obchodów była biesiada myśliwska w strażnicy OSP Kornatka, której wzięło udział niemal 80 osób. Podczas imprezy panowała bardzo rodzinna atmosfera, a muzyka przygrywana przez orkiestrę, porywała wszystkich do tańca. Obecni mogli znaleźć coś dla ducha i coś dla ciała. Pieczeń z daniela podana na obiad, urzekła wszystkich zgromadzonych. Na szwedzkim stole aż roiło się od frykasów z dziczyzny i nie tylko. Przeróżne pasztety, pieczenie i dodatki, przygotowane specjalnie na tą okazję, przypadły wszystkim do gustu. Tuż obok zgromadzeni mogli podziwiać wystawę poroży rogaczy pozyskanych w tym sezonie łowieckim w obydwóch obwodach.

Dziękujemy wszystkim, którzy tak ofiarnie przyczynili się do zorganizowania obchodów. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy cieszyć się z wspólnego świętowania. Szczególna podziękowania za przygotowanie biesiady i przeprowadzenie polowania należą się kol. Janowi Mazurowi wraz z rodziną oraz kol. Stanisławowi Piwowarskiemu wraz z rodziną.

Więcej zdjęć dostępnych jest w galerii dla zalogowanych.

 

Z okazji Dnia Patrona Myśliwych- Świętego Huberta wszystkim Myśliwym i sympatykom łowiectwa życzymy pomyślności, sukcesów łowieckich oraz wiele zdrowia. Niech Św. Hubert otacza Was swoją opieką i każdego dnia przypomina Wam o miłości do natury i zwierząt, a także o poszanowaniu etyki, kultury oraz tradycji myśliwskiej. Do tradycyjnego „Darz bór” dołączamy życzenia satysfakcji zawodowej i osobistej oraz wielu radosnych chwil spędzonych na łowisku.