Aktualności

17.07.2019 - Prace gospodarcze 12 lipca 2019 r.

13 lipca odbyły się planowe prace gospodarcze w obwodzie 140. Zebrani Koledzy dokończyli budowę nowej ambony, która następnie została przetransportowana do Glichowca i stanęła w miejsce starej ambony powalonej przez wiosenne wichury. W międzyczasie druga część ekipy zbudowała ambonę, która będzie przewieziona do Trzemeśni w najbliższą sobotę.

Darz Bór, Joanna Murzyn
20.06.2019 - Piknik u Wiktora

W sobotnie popołudnie 8 czerwca z inicjatywy Łowczego Wiktora Lenarczyka spotkaliśmy się na pikniku w jego prywatnej posiadłości w Brzezowej. Na spotkanie licznie przybyli członkowie, rezydenci i stażyści wraz z rodzinami. Łowczy przygotował wspaniałą dziczyznę oraz kociołek, a kilka przybyłych osób przyniosło ciasta i domowej roboty trunki. Całemu spotkaniu towarzyszyła wspaniała, myśliwska - a zarazem rodzinna, atmosfera. Do późnych godzin wieczornych trwały rozmowy o myśliwstwie i przygodach w knieji. 

Więcej zdjęć dostepne w galerii dla zalogowanych. 

Darz Bór, Joanna Murzyn
14.05.2019 - Piknik u Wiktora

Łowczy Koła, kol. Wiktor Lenarczyk zaprasza wszystkich członków i stażystów wraz z rodzinami na piknik, który odbędzie się w Brzezowej 8 czerwca 2019 r.

Darz Bór, Joanna Murzyn
13.05.2019 - Prace gospodarcze 11.05.2019 r.

Ostatnia z powalonych przez wichury ambon, ambona nr 8 (w Glichowcu), została odbudowana w ostatnią sobotę. Teraz czeka na wywóz i montaż w łowisku.

Darz Bór, Joanna Murzyn
01.04.2019 - Walne Zgromadzenie Członków KŁ "Jarząbek"

Darz Bór,

Informuję, że Walne Zgromadzenie Członków KŁ "Jarząbek" odbędzie się dnia 25 kwietnia 2019 r. Więcej informacji znajduje się w części dla zalogowanych osób.

Darz Bór, Joanna Murzyn
29.03.2019 - Prace gospodarcze 23.03.2019 r.

Dnia 23 marca w obwodzie 140 odbyły się prace gospodarcze, podczas których uprzątnięto dwie powalone przez ostatnie wichury ambony (Syberia, Nad SKR-em I) oraz dokończono budowę nowej ambony, a następnie przetransportowano ją na Syberię. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w pracach.

Darz Bór, Joanna Murzyn
07.01.2019 - Zdjęcia z polowań

W części dla zalogowanych dodałam zdjęcia z ostatnich polowań.
 

Darz Bór, Joanna Murzyn
12.11.2018 - Święto św. Huberta

W sobotni poranek 10 listopada spotkaliśmy się przed kościołem w Kornatce, by wspólne uczestniczyć w mszy św. rozpoczynającej obchody dnia św. Huberta. Mszę odprawił proboszcz parafii, ks. Wiesław Smaza. Obecność sztandaru Koła oraz sygnały myśliwskie zagrane przez jednego ze stażystów dodały mszy niepowtarzalnego charakteru. Pod koniec mszy odśpiewaliśmy również Mazurka Dąbrowskiego z okazji obchodów 100-lecia Niepodległości Polski.

Po mszy i zbiórce myśliwych rozpoczęło się polowanie. 21 myśliwych wyruszyło w kornackie lasy. W pięknej oprawie jesiennego, ciepłego dnia odbyły się...

Darz Bór, Joanna Murzyn
03.11.2018 - Odznaczenia Członków Koła

Podczas okręgowych obchodów święta św. Huberta w Niepołomicach zostało odznaczonych  czterech spośród członków naszego Koła.

 

Brązowy Medal Zasługi otrzymali:

Kol. Wiktor Lenarczyk

Kol. Krzysztof Lenarczyk

Kol. Maciej Lesiak

 

Szczególne wyróżnienie otrzymał Kol. Jacek Kaszowski, członek niemacierzysty koła, z okazji 50-lecia członkostwa w PZŁ.

Wszystkim Kolegom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów łowieckich i prywatnych.

Darz Bór, Joanna Murzyn
03.11.2018 - Święto Św. Huberta w naszym Kole

Już w najbliższą sobotę 10 listopada 2018 r. odbędą się obchody Święta św. Huberta. Pragniemy jeszcze raz zaprosić wszystkich myśliwych oraz stażystów, wraz z rodzinami, do wspólnego świetowania tego dnia. Plan obchodów został rozesłany wraz z planem polowań. 

Darz Bór, Joanna Murzyn